1956, a rendelt idő

2019. október 22., címkék: 1956, október 23., varga lászló

Élete legszebb élményének tartja 1956. október 23-át Varga László nyugalmazott dunamelléki főjegyző, egykori kecskeméti lelkész, aki teológushallgatóként élte át a forradalmat. Órákig állt az Országház előtt, de akkor eszébe sem jutott, hogy egyszer belőle is képviselő lesz. Az 1956-os forradalom hatvanharmadik évfordulója előtt néhány nappal arra kértük, hogy járja végig velünk azokat a budapesti helyeket, amelyeken egykor társaival járt.

Hit, humorérzék, a vállalás öntudata

2016. október 21., címkék: portré, 1956, varga lászló

„Sokszor elgondolkoztam: nem Don Quijote-jellegű az én ellenzékiségem? Azután megállapítottam a különbséget: az én mozgató eszméim nem üres ábrándok, mint a Lovagé, hanem jól átgondolt, valóságos, nem önmagamért való célok, az emberiségnek, közelebbről saját társadalmamnak szeretetből, jóakaratból, a jövő iránti felelősségből fakadó, Istentől rendelt örök céljai" – mondja Varga László erdélyi nyugalmazott lelkipásztor. A nemzetéért és hazájáért felelősséget vállaló értelmiségi, az '56-os forradalom szemtanúja, a román kommunista börtönök túlélője kalandos életútjának harmadik része.

A forradalom erdélyi szemtanúja

2016. október 21., címkék: portré, 1956, varga lászló

„Alig kezdtem meg utazásomat, majd könyvtárazásomat Magyarországon, éreztem a változás hangulatát. Mindenütt mindenki erről beszélt valamilyen formában. Mindjárt megértettem, hogy erről nekem be kell számolnom otthon" – emlékezik 1956. október 23-ára Varga László erdélyi nyugalmazott lelkipásztor. A nemzetéért és hazájáért felelősséget vállaló értelmiségi, az '56-os forradalom szemtanúja, a román kommunista börtönök túlélője kalandos életútjának második része.

Különös, mégis jellemző

2016. október 21., címkék: portré, 1956, varga lászló

„Nagyon különös és a mi korunkra mégis annyira jellemző élet van mögöttem, melynek minden csavaros fordulatában mindig magam mellett éreztem és tapasztaltam Istennek mindeneket felülmúló szeretetét" – állítja Varga László erdélyi nyugalmazott lelkipásztor. A nemzetéért és hazájáért felelősséget vállaló értelmiségi, az '56-os forradalom szemtanúja, a román kommunista börtönök túlélője kalandos életútjának első része.

Lejárt a bizniszegyházak kora

2011. július 13., címkék: varga lászló, egyházi törvény, interjú

Az Országgyűlés a nyári szünet előtti utolsó ülésnapján, július 11-én szavazott a lelkiismeret és vallásszabadság jogáról, valamint az egyházak, vallásfelekezetek és vallási közösségek jogállásáról szóló törvényről. A jogszabály az 1990. évi IV. törvény helyett 2012. január 1-jén lép majd hatályba. Az új egyházi törvény előkészítésében résztvevő Varga László nyugalmazott református lelkipásztort, országgyűlési képviselőt, az előterjesztők egyikét a jogszabállyal kapcsolatos gondolatairól kérdeztük.

Üldöztetések tanúja

2011. január 28., címkék: duna televízió, varga lászló

"A börtöntől a templomig" címmel sugárzott portréműsort szombaton a Duna Televízió Varga László nyugalmazott marosvásárhelyi lelkipásztorról az Isten kezében című keresztény magazin keretében. A portréfilm az interneten online megtekinthető.

„Varga-betűk” – Beszélgetés Varga László nyugalmazott lelkésszel

2010. október 22., címkék: Háttér, október 23., Hírek, varga lászló

A magyarok a kiélezett helyzetekben képesek az összefogásra, ahogy ezt 1956-ban is bebizonyították – véli Varga László nyugalmazott erdélyi lelkipásztor.

Az etikai válságot nehezebb lesz helyrehozni

2010. április 14., címkék: állam-egyház kapcsolatok, törény hittanoktatásról, Háttér, varga lászló

Minden magyar iskolában legyen kötelező hit- vagy etikaoktatás – véli Varga László nyugalmazott református lelkész. A Dunamelléki Egyházkerület korábbi püspök-helyettese a Fidesz-KDNP Bács-Kiskun megyei listája nyolcadik helyéről jutott az Országgyűlésbe. „Úgy gondoltam, ha az Úristen azt akarja, hogy képviselő legyek, akkor a bizonytalanabb nyolcadik hely is pontosan megfelel nekem.”

Reformátusok az Országgyűlésben

2010. április 12., címkék: szászfalvi lászló, varga mihály, Hírek, hörcsik richárd, országgyűlési választások, varga lászló, fidesz-kdnp, hoppál péter, balog zoltán

A parlamenti választások vasárnapi, első fordulójában több református kötődésű politikus is mandátumot szerzett, őket mutatjuk be. Balog Zoltán, Dr. Hoppál Péter, Dr. Hörcsik Richárd, Szászfalvi László, Varga László és Varga Mihály életrajza.